Rejs przez Atlantyk. Kuba – Majorka. Pierwsze wrażenia i zapowiedź następnych.

Rejs przez Atlantyk. Kuba – Majorka. Pierwsze wrażenia i zapowiedź następnych.

Przepłynęliśmy Atlantyk! Normalny rejs z Zachodu na Wschód. Z Kuby na Majorkę. Nic nadzwyczajnego, setki, jeżeli nie tysiące, takich rejsów odbywa się co roku. Żadne wyczynowe pływanie. Dla nas, załogi, ten rejs był jednak wyjątkowy. Ponieważ to my płynęliśmy tym jachtem.

Jacht nazywał się Ron Punch. Katamaran, Voyage 440. Niby dziesięć koi, ale co najmniej dwie psie 🙂

Ten odcinek to zapowiedź tego, co się będzie działo, a raczej słuchało. Kuba, Bahamy, Bermudy, Azory i znana nam wszystkim Europa. Będzie o podróży, ludziach, miejscach, przeżyciach. Rozmowy na pokładzie jachtu, na środku oceanu. 

Razem z Pawłem Jędrzejko nagraliśmy kilka ciekawych audycji. Niektóre to nawet reportaże. Paweł jest profesorem Uniwersytetu Śląskiego, amerykanistą, niezwykle kreatywnym człowiekiem, co za chwilę usłyszysz.

Przede wszystkim jest jednak wspaniałym kapitanem, który bezpiecznie przeprowadził nas przez Atlantyk, unikając wszystkich złych frontów atmosferycznych i innych zagrożeń. We wspaniałej atmosferze.

Wielkie podziękowania dla Załogi! Byliście wspaniali. Te nagrania nie powstałyby by bez Was. Jesteście ich głównymi postaciami. Dziewczyny i chłopaki, dziękuję, że podzieliliście się swoimi wrażeniami. 

Na tym rejsie, poza rozmowami i reportażami, powstało co najmniej 5 nowych utworów, piosenek oddających aktualne odczucia autorów. Będziemy je z Pawełkiem sukcesywnie publikować w naszych podcastach. Będą to światowe premiery.

W tym odcinku światowa premiera piosenki „Kamienie”.

Autorem tekstu jest Marek Rzendkowski, nasz pierwszy oficer, a muzyki Paweł Jędrzejko, el capitán.

Zwracam też uwagę na nowe intro, które dostałem w prezencie od Pawełka. Tekst i muzyka, Paweł Jędrzejko.

Zapraszam do słuchania.


Jedna odpowiedź do “Rejs przez Atlantyk. Kuba – Majorka. Pierwsze wrażenia i zapowiedź następnych.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.